آموزش مرحله به مرحله راه اندازی دستگاه های ویپ

وقتی برای نخستین بار دستگاه ویپ می‌خرید معمولا اولین کاری که به نظر می‌رسد باید انجام بدهید فشردن دکمه و کام گرفتن از دستگاه است! دست نگه دارید…! این اشتباه رایجی است که باعث می‌شود در همان ابتدا کویل و یا پنبه دستگاه شما بسوزد و طعم سوختگی وحشتناکی را تجربه کنید. در واقع وقتی تانک یا مخزن شما خالی باشد با زدن دکمه فایر المنت داخل ویپ داغ شده و از آنجایی که مایعی برای بخار نیست پنبه می‌سوزد. اگر می‌خواهید اولین تجربه شما از ویپبینگ طعم بدسوختگی نباشد پیشنهاد می‌کنیم قبل از استفاده از ویپ این چند مرحله ساده را با ما مرور کنید تا به بهترین شکل وارد دنیای ویپرها شوید.


مرحله اول: آماده سازی دستگاه

خب اولین کاری که باید انجام بدهید این است که دستگاه تان را از جعبه خارج کنید و آن را روی یک سطح صاف در مقابل تان قرار بدهید.

مرحله دوم: پر کردن مخزن ویپ یا پاد سیستم با جویس

اگر دستگاه شما پاد سیستم یا پاد ماد باشد برای پر کردن مخزن دستگاه که اصطلاحا به آن کارتریج گفته می‌شود فقط کافیست درپوش آن که معمولا در بالا یا کنار تعبیه شده را باز کرده و جویس را داخل آن بریزید. توجه داشته باشید ممکن است برخی از این کارتریج ها طراحی متفاوتی داشته باشند و درپوش آن ها از بالا یا کنار نباشد از این رو برای اطمینان بیشتر می‌توانید نگاهی به اطلاعات روی جعبه هم داشته باشید.

 

 

 

 

 

.

ویپ هایی که دارای اتومایزر مخزن دار هستند معمولا از بالا یا وسط پر می‌شوند. بسته به نوع دستگاه و برند سازنده محل ورود جویس متفاوت است اما معمولا می‌توانید با پیچاندن بخش بالایی اتومایزر و برداشتن آن جویس را داخل مخزن بریزید. اگر دستگاه شما جزو معدود دستگاه هایی بود که این روش برای آن قابل اجرا نبود می‌توانید نگاهی به دفترچه راهنما بیندازید.

حالا که با محل ریختن جویس آشنا شدید باید بطری جویس مورد نظر را به خوبی تکان بدهید (این کار باعث می‌شود نیکوتین جویس در تمام مایع به یک اندازه پخش شود) سپس به آرامی‌ مخزن را پر کنید. به یاد داشته باشید مخزن را به طور کامل پر نکنید. حالا وقت آن رسیده که درپوش مخزن را ببندید و به مرحله سوم بروید.

مرحله سوم: استراحت دادن به کویل و کارتریج

این مرحله نقش مهمی‌ در رسیدن به بهترین طعم و مزه از دستگاه ویپ شما ایفا می کند. بعد از این که مخزن یا غلاف را پر کردید بهتر است از ۵ تا ۱۰ دقیقه دست نگه دارید تا قبل از شروع کامگیری، جویس به خوبی به خرد پنبه کویل برود.

این کار باعث می‌شود با کام گرفتن، ضربه خشک به گلو و طعم سوختگی را به هیچ عنوان تجربه نکنید.

مرحله چهارم: تنظیمات دستگاه

۲ نوع دستگاه ویپ وجود دارد: دستگاه هایی با وات ثابت و دستگاه هایی با وات متغیر. این مرحله هم ارتباط مستقیمی‌ با تجربه ویپینگ شما دارد. شرکت ها سازنده هم ویپ ها و هم پادسیستم ها را در هر دو نوع تولید می‌کنند.

  • نوع ۱) اگر دستگاه شما صفحه نمایش و دکمه تنظیمات نداشت، یعنی جزو دستگاه های ثابت است. (مرحله ۶ مناسب شماست)
  • نوع ۲) اگر دستگاه شما صفحه نمایش و دکمه تنظیمات دارد، یعنی جزو دستگاه های متغیر است. (مرحله ۵ مناسب شماست)
مرحله پنجم: تنظیم توان خروجی مناسب

مطمئنا پیش از گرفتن اولین کام از دستگاه می‌خواهید خیال تان بابت این که تنظیمات دستگاه شما روی حالت مناسبی قرار گرفته است تا به کویل شما آسیب نرسد راحت باشد. تقریبا روی تمام کویل ها اعدادی به عنوان میزان وات توصیه شده نوشته شده است از این رو پیشنهاد می‌کنیم وات دستگاه را در همان بازه مشخص شده قرار بدهید تا کویل دستگاه عمر بیشتری داشته باشد. برای این کار تنها کافیست از دکمه های جهت دار تعبیه شده روی بدنه دستگاه استفاده کنید. این کار باعث می‌شود کویل دستگاه تحت فشار قرار نگیرد.

 

همان طور که قبلا هم گفتیم در صورتی که با تنظیمات اشتباه از دستگاه کام بگیرید ممکن است در همان ابتدای کار، کویل دستگاه بسوزد و مزه سوختگی ناخوشایندی را تجربه کنید. از آنجایی که دستگاه های ویپ تنوع بسیاری زیادی دارند برای آشنایی با تنظیمات مناسب آن ها دو راه پیش روی شماست. هم می توانید نگاهی دقیق به دفترچه راهنما و اطلاعات روی بسته بندی دستگاه تان داشته باشید و هم می توانید از فروشگاه ویپی که دستگاه تان را خریده اید مشاوره بگیرید.

مرحله ششم: گرفتن اولین کام

در آخر تنها کافیست کارتریج یا اتومایزر تان را به بدنه دستگاه وصل کرده و برای شروع آماده شوید!
وقت آن رسیده که برای اولین بار ویپ تان را امتحان کنید. دهان تان را روی بخش دریپ تیپ یا لبی دستگاه قرار دهید و همزمان با شروع کامی‌ که می‌گیرید دکمه را هم بفشارید و حدود نیم ثانیه پیش از اتمام کام دکمه را رها کنید. به همین راحتی 😊

در این مقاله میخوانید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه